16SVPT270M
MFR.Part #
16SVPT270M
JLCPCB Part #
C1518250
Package
SMD,D8xL6.9mm
Description
-55℃~+105℃ 165mA@120Hz 16V 20000hrs@105℃ 22mΩ 270uF 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL6.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS