16SVPG270M
MFR.Part #
16SVPG270M
JLCPCB Part #
C178351
Package
SMD,D6.3xL9.9mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 270uF 5.8A@100kHz 5000hrs@105℃ 6.3mm 9.9mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL9.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS