16SVPG1200M
MFR.Part #
16SVPG1200M
JLCPCB Part #
C3275404
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 1200uF 16V 350mA@120Hz 5000hrs@105℃ 7mΩ Polymer ±20% SMD Polymer Aluminum Capacitors ROHS