16SVPA39MAAY
MFR.Part #
16SVPA39MAAY
JLCPCB Part #
C2162263
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 123mA@120Hz 16V 2000hrs@105℃ 24mΩ 39uF 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS