16SVP180MX
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
16SVP180MX
JLCPCB Part #
C236288
Package
SMD,D10xL7.9mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16V 180uF 2000hrs@105℃ 3.02A@100kHz 30mΩ@100kHz 5mm 7.9mm Polymer ±20% SMD,D10xL7.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS