16SVP180M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
16SVP180M
JLCPCB Part #
C2161517
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 12mm 16V 180uF 182mA@120Hz 2000hrs@105℃ 20mΩ 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS