16SVF1000MX
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
16SVF1000MX
JLCPCB Part #
C3274494
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 1000hrs@125℃ 1000uF 10mm 16V 16mΩ 215mA@120Hz Polymer ±20% SMD,D10xL10.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS