10SVPE220M
MFR.Part #
10SVPE220M
JLCPCB Part #
C165949
Package
SMD,D6.3xL5.9mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 2.7A@100kHz 2000hrs@105℃ 20mΩ@100kHz 220uF 5.9mm 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS