10SVP56M
MFR.Part #
10SVP56M
JLCPCB Part #
C2161968
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 45mΩ 56uF 6.3mm 6mm 85mA@120Hz Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS