SMBJ40CA
Extended
Manufacturer
PAKER
MFR.Part #
SMBJ40CA
JLCPCB Part #
C3012527
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 40V 49.1V 600W@10/1000us 64.5V 9.3A@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS