TK20P40R0JE
MFR.Part #
TK20P40R0JE
JLCPCB Part #
C19292541
Package
TO-220
Description
20W 40Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% TO-220 Through Hole Resistors ROHS