TEH140M20R0FE
MFR.Part #
TEH140M20R0FE
JLCPCB Part #
C2642697
Package
TO-247-2
Description
-55℃~+175℃ 140W 20Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ TO-247-2 Through Hole Resistors ROHS