RC0S2CA47R0JET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
RC0S2CA47R0JET
JLCPCB Part #
C4014635
Package
SMD,10x4mm
Description
-55℃~+150℃ 250mW 47Ω Carbon Composition Resistor ±400ppm/℃ ±5% SMD,10x4mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS