RC0S2CA15R0KET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
RC0S2CA15R0KET
JLCPCB Part #
C6378823
Package
3916
Description
-55℃~+150℃ 15Ω 250mW Carbon Composition Resistor ±10% ±400ppm/℃ 3916 Chip Resistor - Surface Mount ROHS