PCS2512DR1000ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
PCS2512DR1000ET
JLCPCB Part #
C4108150
Package
2512
Description
100mΩ 2W Current Sense Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS