MEV04V10R0FE
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
MEV04V10R0FE
JLCPCB Part #
C5670347
Package
0204
Description
-55℃~+155℃ 10Ω 400mW Metal Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS