LVM06FTR050E-TR
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
LVM06FTR050E-TR
JLCPCB Part #
C2482343
Package
0603
Description
125mW 50mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±100ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS