KDV12FR270ET
MFR.Part #
KDV12FR270ET
JLCPCB Part #
C2442604
Description
270mΩ 3.16A 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS