KDV12FR100ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
KDV12FR100ET
JLCPCB Part #
C4253071
Package
1206
Description
100mΩ 500mW Current Sense Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS