KDV12DR820ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
KDV12DR820ET
JLCPCB Part #
C2442663
Package
1206
Description
3.16A 500mW 820mΩ Current Sense Resistor SMD ±0.5% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS