KDV08FR470ET
MFR.Part #
KDV08FR470ET
JLCPCB Part #
C2442595
Description
2.24A 250mW 470mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS