KDV08FR150ET
MFR.Part #
KDV08FR150ET
JLCPCB Part #
C2442644
Description
150mΩ 2.24A 250mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS