KDV08DR150ET
MFR.Part #
KDV08DR150ET
JLCPCB Part #
C2442589
Description
150mΩ 2.24A 250mW Current Sense Resistor SMD ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS