KDV08DR068ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
KDV08DR068ET
JLCPCB Part #
C2442626
Package
0805
Description
2.24A 250mW 68mΩ Current Sense Resistor SMD ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS