KDV06FR390ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
KDV06FR390ET
JLCPCB Part #
C2442600
Package
0603
Description
200mW 2A 390mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS