KDV06DR510ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
KDV06DR510ET
JLCPCB Part #
C2442625
Package
0603
Description
200mW 2A 510mΩ Current Sense Resistor SMD ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS