KDV02DR300ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
KDV02DR300ET
JLCPCB Part #
C4207108
Package
0201
Description
100mW 300mΩ Current Sense Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0201 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS