F40J750E
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
F40J750E
JLCPCB Part #
C5700805
Package
Plugin
Description
40W 750Ω Wirewound Resistor ±260ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS