EVFT170EN4R7JE
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
EVFT170EN4R7JE
JLCPCB Part #
C5736820
Package
Plugin
Description
160W 4.7Ω Wirewound Resistor ±400ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS