C300K1R2
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
C300K1R2
JLCPCB Part #
C6476887
Package
Plugin
Description
1.2Ω 300W Wirewound Resistor ±10% ±400ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance