C1000K1R0E
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
C1000K1R0E
JLCPCB Part #
C6475366
Description
1kW 1Ω ±10% ±400ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS