15FR250E
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
15FR250E
JLCPCB Part #
C3203382
Package
Plugin,D8.4xL23.8mm
Description
250mΩ 5W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ Plugin,D8.4xL23.8mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS