15FR010E-T
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
15FR010E-T
JLCPCB Part #
C6650529
Package
Plugin
Description
10mΩ 5W Current Sense Resistor ±1% ±100ppm/℃ Plugin Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS