OB2500NCPA
Extended
Manufacturer
OB(On-Bright Elec)
MFR.Part #
OB2500NCPA
JLCPCB Part #
C138831
Package
SOP-7
Description
-20℃~+85℃ 650V 8V~25V 90kHz Flyback Over Voltage Protection、Under Voltage Protection、Over Current Protection、Short Circuit Protection、Over Temperature Protection、Constant Current Mode (CC)、Constant Voltage (CV) PWM Modulation、PFM Modulation Primary-Side Feedback SOP-7 AC-DC Controllers and Regulators ROHS