UZT1H4R7MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZT1H4R7MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163633
Package
SMD,D5xL4.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16mA@120Hz 4.5mm 4.7uF 50V 5mm ±20% SMD,D5xL4.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS