UZT1C330MCL1GB
MFR.Part #
UZT1C330MCL1GB
JLCPCB Part #
C1972437
Package
SMD,D6.3xL4.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 33uF 35mA@120Hz 4.5mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL4.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS