UZT1C100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZT1C100MCL1GB
JLCPCB Part #
C3829255
Package
SMD,D4xL4.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 16V 16mA@120Hz 4.5mm 4mm ±20% SMD,D4xL4.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS