UZT0J330MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZT0J330MCL1GB
JLCPCB Part #
C2165676
Package
SMD,D5xL4.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 26mA@120Hz 33uF 4.5mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL4.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS