UZS0G330MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZS0G330MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163283
Package
SMD,D4xL4.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 28mA@120Hz 33uF 4.5mm 4V 4mm ±20% SMD,D4xL4.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS