UZS0G221MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZS0G221MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163593
Package
SMD,D6.3xL4.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 220uF 4.5mm 4V 6.3mm 96mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL4.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS