UZR0G221MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZR0G221MCL1GB
JLCPCB Part #
C1984775
Package
SMD,D6.3xL3.9mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 220uF 3.9mm 4V 6.3mm 96mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL3.9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS