UZP1H2R2MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZP1H2R2MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164602
Package
SMD
Description
-40℃~+85℃ 13mA@120Hz 2.2uF 2000hrs@85℃ 50V ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS