UZP1E100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZP1E100MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164521
Package
SMD,D6.3xL4.6mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 2000hrs@85℃ 25V 27mA@120Hz 4.6mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL4.6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS