UZP1C100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZP1C100MCL1GB
JLCPCB Part #
C5984759
Package
SMD
Description
-40℃~+85℃ 10uF 16V 2000hrs@85℃ 34.5mA@10kHz 4.6mm 5mm ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS