UZP1A100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZP1A100MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163521
Package
SMD,D4xL4.6mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 10uF 17mA@120Hz 2000hrs@85℃ 4.6mm 4mm ±20% SMD,D4xL4.6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS