UZG1C470MCL1GB
MFR.Part #
UZG1C470MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163503
Package
SMD,D6.3xL3.9mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 3.9mm 44mA@120Hz 47uF 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL3.9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS