UYA1K561MNJ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UYA1K561MNJ1MS
JLCPCB Part #
C20298198
Package
SMD,D18xL21.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1.6A@100kHz 18mm 21.5mm 5000hrs@125℃ 560uF 80V ±20% SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS