UYA1J561MNJ1MS
MFR.Part #
UYA1J561MNJ1MS
JLCPCB Part #
C20298191
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 16.5mm 18mm 1A@100kHz 5000hrs@125℃ 560uF 63V ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS