UYA1J241MNJ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UYA1J241MNJ1MS
JLCPCB Part #
C20298189
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+125℃ 12.5mm 13.5mm 240uF 5000hrs@125℃ 63V 650mA@100kHz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS