UWZ1E100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWZ1E100MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163302
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 23mA@120Hz 25V 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS